Viva Las Vegas!

amiraSee raamat, “Minu Las Vegas”, algas telefonikõnest. Üks kuidagi eriti armsa hääle ja selge diktsiooniga noor naine, otse Las Vegasest, seal üle tosina aasta elanud, hetkel viibib Tartu kesklinnas… ja kuna meil oli juhtumisi just toimetuse koosolek lõppenud, kohtusime temaga vaid lühike hetk hiljem nurga taga kohvikus.

Kui ta sinna sisse astus, oli kohe selge, et tegu pole mitte päris keskmise inimesega. Pikk, ilus, särav, väga hea rühiga – selline, kelle poole kõik kohvikus istujad vaatasid. Ma ei imestanud, kui selgus, et ta on professionaalne tantsijanna. (Ja seda, et tegu on lausa maailma tipus oleva tegijaga,  saime alles hiljem teada, näiteks Amazoni DVDde müügistatistikat vaadates…) Võite kaeda näiteks siit lingist. Või siis hoopis siit.

“Huvitav, kas selles põnevas naises on peale sära ka nii palju töökust ja distsipliini, et terve raamat valmis kirjutada, mõtlesin ma aga tol hetkel omaette, skepsisega.

Selgus, et oli!

Kaks aastat pärast seda kohtumist kaante vahele saanud “Minu Las Vegas” on Kerstist Amiraks muutumise lugu. See on kaasahaarav, nii et soovitan varuda endale kohe terve-raamat-korraga aeg, sest seda on tõesti raske kõrvale panna. Kõigepealt kummaliselt painava sisekliimaga perekond, kuhu ta lapsehoidjaks sattus, siis igasugused afäärid (striptiisiklubisse töövestlusele minek, tänaval magamine – kui ma nii selle kirja panen, siis see kõlab liialdusena, aga niisugused lood on raamatus tõesti).

Koerajunnide koristamise kõrvalt aga hakkas tekkima ARMASTUS IDAMAA TANTSU VASTU.

Ja algas uus tee. Tee püüne peale, meelelahutusmetropoli lavadele ja erapidudele, siis tuli juba oma n-ö plaadivabrik ja koolitusäri.

LV2Sellest kõigest ja muidugi meie teisest peategelasest LAS VEGASEST rääkisime Kerstiga/Amiraga sel reedel Tallinnas, Solarise Apollo raamatupoes. Ja veel kord sai tõestust, kui hea esineja ta on. Meil oli esialgu kahjuks tehnilisi probleeme, ta seisis, rääkijale tagasikajav mikrofon käes, kinnikülmunud arvutis pisikesed pildid seinale jooksmas, ja rääkis need pildid suureks. Õnneks hiilis siis publiku hulgast üks IT-tark mees ja võlus tehnika paremaks.

Aitäh kõigile, kes tulite, ja eriti suur aitäh Sulle, Kersti/Amira! 🙂

Rubriigid: Uncategorized, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Viva Las Vegas!

  1. Anonüümne ütles:

    Palju õnne, Amira, raamatu ilmumise puhul. Kindlasti loen ja vast kohtume mõnel koolitusel. Epp, ma ei kahtleks küll hetkekski, kas tantsijal on piisavalt töökust ja distsipliini oma kohustuste täitmise jaoks. Kogu tema tegevus vaid töökusest ja distsipliinist ju koosnebki. Edu teile!

  2. eppppp ütles:

    Kersti mõjus esmahetkel lihtsalt nii täiuslikuna, et pani skepsise ka tööle. 🙂 Seda ei tea kunagi ja ametitega ilmselt seost polegi. On lihtsalt osa inimesi, kes “Minu”-sarja raames proovitööst kaugemale ei jõua, möödub neli, viis, kuus aastat ja nad ikka pole saanud eriti kaugemale, kuigi me ikka torgime ja tuletame meelde ja anname tähtaja pikendusi. Kersti aga võttis kätte, tekitas oma ellu töövaba aja – ja tegi ära! Veel kevadel oli meie kirjastuses kahtlejaid, kas ta ikka jõuab valmis nii kiirelt, siis oli veel raamatu lõpuosa puudu ja aega oli jäänud mõni nädal. Kui ma valminut lugesin, siis võiski seal näha just seda: töökat võitlejat, kes alla ei anna ja lõpuni läheb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s