Otsime “Minu”-sarja kirjutajaid…

minu-sariTekst: Epp Petrone, kirjastaja

Mõtlesin, et suvel liigub Eestis palju neid, kes on siitmailt pärit, aga oma (teise) kodu nüüd kusagile mujale siin planeedil teinud.

Ja nüüd on just õige aeg teilt küsida, meie kirjastuse toetajad ja lugejad, kas te oskate aidata leida… Kas on keegi sõber või tuttav või naabri sugulane vms just sealtmailt või just sellise asjaga tegelemas?… Panen siia märksõnu ja olen väga tänulik vihjete eest.

MADEIRA. Kas on mõnda eestlast, kes on seal elanud  või siis käinud korduvalt pika aja jooksul (nagu Ibiza-raamatu Kati)?

IIRIMAA. Imelik, et nende tuhandete sealsete eestlaste seast pole meile veel kirjutajat tekkinud. Võibolla oleme liiga valivad – me ei tahaks autoritüüpi, kes on noor naine, nö majanduspõgenikuna lihttööle läinud, sest “Minu Dublin” meil juba on. Tahaks midagi muud… Mul on nii kahju, et kaotasin kontakti ühe Eesti perega, kes kasvatas Iirimaal hobuseid, vähemasti tosin aastat tagasi nad seal ühes talus elasid. Midagi sellist loodan… Dublinist eemal ja bensujaamatööst eemal.

MAJANDUSPÕGENIK-PERE. Neid on ju palju! Eesti pere, kes kolib rahahäda tõttu isa (või ema, või mõlema) töö tõttu kusagile.

MEDÕDE, ARST, kes läinud välismaale tööle – ka teda tahaks leida.

Ja meil on ikka veel otsustamata ROOTSI raamatu kirjutaja. Ja NORRA on samuti veel lahtine. (Samas Stockholm on olemas, ilmub veel sel sügisel.)

VENEMAA. Jajah, ma tean, Venemaad polevat olemas, aga sama hästi pole siis Ameerikat olemas. Ikkagi usun, et kusagil on see inimene, kes sobiks kirjutama “Minu Venemaad”. Ta võiks olla kas elanud erinevates kohtades või siis võimeline ka ühes kohas elanult niipalju üldistada (nagu ma ise Ameerika raamatutes olen üritanud taustateadmisi jagada).

TUNEESIAST tahaks kedagi leida…

Ja KÜPROSELT.

Ja on veel rida eksootilisi maid nagu PERUU, JORDAANIA, IRAAN, KUUBA… Isegi SINGAPUR ja HONGKONG. Ja LAPIMAA. Need on kõik kohad, mis mind ennast lugejana huvitaks, aga raamatuid meil veel töös pole.

Edasi, kui nüüd mõelda, kuhu veel meie lugejad reisivad, siis ka sealt HURGHADA ja-või SHARM EL SHEIKHI kandist oleks tore üks hea kirjutaja leida…

Ja Euroopa linnadest kindlasti hoiame oma radari avatud ROOMA ja BARCELONA suunal.

Tüüpidest veel… Mulle meeldiks leida üks SUKELDUJA, kes oma elust kirjutaks. Ning ikka on leidmata BAARIDAAM või ka HOTELLIPIDAJA. Oleme küll ühe ja teisega kirjavahetuses olnud, aga pole raamatuni jõudnud. Tundub, et inimestel on elamisega nii palju tegemist, et selle elu paberile panemiseks pole aega. Või siis ei oska nad end nii hästi väljendada, või siis arvavad, et ei oska…

Jah, me otsime isikupäraseid ja häid kirjutajaid, aga samas julgustan ma proovima, meiega ühenduma. Vahel inimene ei teagi, et ta oskab lugusid vesta – natuke proovib ja läheb lahti! Hea näide on “Minu Guatemala” raamat, kus autor oli seisukohal, et  pärast keskkooli kirjandeid tema rohkem elus mitte midagi ei kirjuta… Aga siis proovis ja hakkas meeldima. Ning ka lugejatele hakkas meeldima.

(Aga reaalse pildi huvides olgu öeldud, et paljud proovitööd jäävad siiski vaid proovitöödeks ega sobi raamatuks. Proovida tasub ikkagi!)

Kirjutage meile, kui tekib mõni “Minu”-sarja idee või vihje 🙂 info@petroneprint.ee

Advertisements
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

38 Responses to Otsime “Minu”-sarja kirjutajaid…

 1. Sillerdis ütles:

  Kas “Minu Saksamaad” on ka oodata? 🙂

 2. justinpetrone ütles:

  Meil ei ole veel lepingut, aga on üks tore autor, kes teeb proovitööd. Iseenesest võib ka Saksamaale proovida mõnda muud autorit, kui teate soovitada.

 3. Karme ütles:

  Kas Maldiive, Šeiselle vōi Filipiine on lähiajal paista?

 4. Mari ütles:

  Kuidas on lood “Minu Hiinaga”?

 5. Sandra Bachmann ütles:

  Nii põnev, et otsite veel nii paljude maade kohta kirjutajaid..ja nii huvitavaid tüüpe. Ise elan Soomes, aga sellest on juba kirjutatud. Kolisin siia, et olla koos enda armastatud mehega. Vahemaa suhted on ju rasked. Aga eks ikka on väike Eesti igatsus, kuid Eestis oleks igatsus enda mehe järele veel suurem…nii et ju siis peab olema nii, et hetkel elame Soomes;)
  Ise loen ühe noore naise blogi, kes elab Iirimaal: http://6unapark.blogspot.fi/p/una.html
  Minu meelest ta kirjutab hästi ja võib-olla oleks tal Iirimaa kohta teisest vaatevinklist midagi lugejatele pakkuda 🙂

 6. lll ütles:

  Loodetavasti oskaks keegi ka “Minu Koread” kirjutada.. seda ootaks ise ehk enim.. 🙂

 7. Naija ütles:

  Kas Aafrika riikide kohta midagi rohkemat ka tulemas on?

 8. Aili ütles:

  http://indo-hiina.blogspot.com/ Cambodia blogi triipkoodilt äkki sobib. Pool aastat tagasi ei öelnud veel jah sõna, sest pole suurem asi kirjutaja ja ka vähe veel kohal olnud, kuid nüüd on üle aasta juba täis.

 9. Sander ütles:

  Epp, Ameerikat polegi olemas, sest minu abikaasa ütleb nii- kuna tema pole Ameerikas käinud- kõigil teistel kontinentidel on- siis järelikult pole Ameerikat olemas.

 10. Ene Raudkats ütles:

  Mul oleks välja pakkuda Austraaliast inimene!Kas tunnete huvi?

 11. K ütles:

  Ootan ka Minu Koread väga.

 12. Kätlin ütles:

  olen elanud pikemalt ecuadoris, aga nüüd tagasi eestis. Kirjutanud seni midagi ei ole, aga soov proovida on küll 🙂

 13. Eeva ütles:

  Meie kolisime just Lapimaale nädalake tagasi, kuid sellest vist veel raamatut ei saa, kui just ei taheta lugeda sellest, kuidas iga puu all põder on 🙂 Plaan on hetkel veel vähemalt üks aastake olla, et näha talve ja kõike muud 🙂

 14. eppppp ütles:

  Aitäh vihjete eest! Tegeleme nendega. Ja vastan ka küsimustele.
  – Koread pole veel kirjutama hakatud, aga ka mina ootan-loodan väga ja täna ühendus meiega üks võimalik autor!
  – Aafrikast on tulemas küll veel.
  – Hiina piirkonnast on tegemisel lausa mitu raamatut, aga näiteks Hongkong ja Singapur on veel katmata 🙂 Vihjed-vihjed oodatud.
  – mainitud eksootilistest saartest on tegemisel Filipiinid. Maldiive ja Šeišelle võite meil katta aidata.

 15. eppppp ütles:

  Kätlin ja Eeva, võiksite ühenduda, info@petroneprint.ee

 16. tiina ütles:

  Minu meelest pole paha avaldada ka mitu raamatut ühest kohast. Muidugi peaksid inimesed siis erinevalt alalt ja kohalt olema. Igatahes, kui Soomest juba on, siis võiks olla veel üks. OIeks põnev just mitme silma läbi näha.

 17. Veinika Lemsalu ütles:

  Ja veel, tean et Erik Kasemets elab ja töötab Hiinas juba mitmed aastad. https://www.facebook.com/erik.kasemets?fref=ts

 18. Veinika Lemsalu ütles:

  Veel tuli meelde, Terje Rutkovska (Neiupõlenimega Terje Tali, oli ka minu õpilane) Elab Iirimaal ja on abielus lätlasega? (täpselt seda ei tea), tal on 4 tütart sh kolmikud! 1+3=4
  https://www.facebook.com/terje.tali.3
  Väga põnev lugemine, kuidas kohanes?

 19. elkspelks ütles:

  Kunagi leidsin täitsa lampi ühe Eesti paari blogi, kes ikka päris jupp aega (aastake äkki?) Maldiividel sukeldumisinstruktoritena töötasid. See oleks justkui kaks kärbest ühe hoobiga?! Blogi ise siin: http://tuulimarkko.wordpress.com/

  Minu teada nad praegu ka alles kuskil mööda maailma laiali..

 20. Erki Olt ütles:

  venezuela,sotsialismi ja kapitalismi voitlus,vb olla tuleb kirjutamine ka valja,7 aastat siin

 21. Troll ütles:

  Norra, 5 aastat ja natuke enam siin elatud, mægede ja lume keskel. Oslo on Oslo, see ei olegi nagu “pæris” Norra 🙂 Elu siin meie jaoks on suusatamine ja matkamine, lapsed ja loodus. Huvitav?

 22. silvi ütles:

  pikka aega elanud Hurghadas,võiks jagada mõtteid.silvi224@hotmail.com

 23. M ütles:

  Minu sõbranna õde Viljandist elab Filipiinidel .On abielus Filipiinlasega ja neil on ka tütar.Võtke ühendust fb kaudu https://www.facebook.com/KKeiu?fref=ts

 24. eppppp ütles:

  Aitäh, Filipiinide kirjutaja on meil juba leitud 🙂
  Ja Austraalia raamatu pakkumisega on sama, “Minu Austraali” juba tehtud. Me oleme iseenda raamides… Sest vähemasti praegu arvame, et sama pealkirjaga uue autori raamatut me teha ei tahaks. Ja ka pealkirjad nagu “Minu Perth” ei toimi kaugelt Eestist vaadates väga hästi.
  Aga igatahes aitäh kaasa mõtlemast ja soovitamast!

 25. Anonüümne ütles:

  Valgevenest tahaks ka lugeda.

 26. In. ütles:

  Aga Austraalias on nii palju erinevaid piirkondi, elulaad hoopis teine. Kui Soome osas, Lapimaa eraldi, miks ka mitte rohkem sellest kaugest maast. Sinna on emigreerunud palju noori.

 27. Merli ütles:

  Tiiu Luht (endine Eesti esigrimeerija) elab Norras alates 2008.

 28. eppppp ütles:

  Aitäh! Aga eks see ole ikka nii, et lähemal olevad kohad huvitavad rohkem. Kindlasti on Austraaliaski olemas oma Lapimaa, aga kui meie lugejad seda ei tea, siis… siis peab väga vinge lugu olema, et panna neid seda raamatut üldse kätte võtma ja sisse vaatama.
  Merli, kas sul on selle Tiiu meiliaadressi? Juba vaatasin FB-s, seal on vist üks teine samanimeline, nii et ma ei oska teda kusagilt otsida…
  Aitäh kõigile kaasaelajaile :).

 29. marii ütles:

  kolmandat aastat Inglismaal ,too live-in carerina…,too iseloom
  eeldab erinevates peredes elamist…ehk pakub huvi:)

 30. Tuuli ütles:

  Saksamaast oleks tõesti soov lugeda. Eelmisel aastal enne sinna Au-pairiks minemist, sammusin võidukalt raamatukokku, olles veendunud, et no Saksamaast peab küll juba keegi kirjutanud olema. Tuhkagi! Samuti hääletan Hiina poolt. Uute raamatuteni! 🙂

 31. Teve ütles:

  “Minu Hiiumaad” tahaks ka lugeda!

 32. Kadri ütles:

  “Minu Hiiumaa” aseaineks soovitan “Jänki seiklused Hiiumaal” – väga lõbus lugemine!

 33. Kris ütles:

  Hong-Kongi kirjutajaks julgen pakkuda Kadri Karolin Kõutsi, kes seal ajakirjandust õpib (kuigi ta veetis mingi aja vahetusõpilasena Shanghais ka). http://kadrikarolin.com/ on ta blogi ja sealt peaks saama ka ühendust võtta 🙂
  Kahju, et Taani kohta on juba raamat, elasin seal kaks aastat, nii et oleks küll, millest kirjutada.
  Küll aga lähen ühe kuu pärast aastaks Shanghaisse – ehk saab sellest kunagi asja? 🙂

 34. MC ütles:

  Epp, saatsin sulle just maili eelmainitud aadressile 🙂

 35. Yasmin ütles:

  Olavi Antons Tenerifel ca 5 aastat, kirjutab väga vaimukalt: http://tenerifeinfo.eu/

 36. eppppp ütles:

  Aitäh! Olaviga oleme juba ammu raamatut arutanud, aga tal pole aega… Tundub, et Tenerifelt kirjutab peagi üks teine hea sulega mees.
  Ja Hong Kongiga võtame kohe ühendust! 🙂

 37. Mannu ütles:

  Ootaks jah rohkem ka näiteks erinevate elualade esindajatelt, et silmaringi laiendada mitte ainult riigi, vaid ametite spetsiifika osas: arst, õpetaja, tuletõrjuja jne. Oleks põnev! Miks mitte siit samast Eestist.

 38. Annely ütles:

  Hei, kas on olemas kirjutaja Austria kohta? Elame siin aasta jagu, loeks heal meelel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s