“Minu Keenia” vestlusõhtust

Tekst: Triinu-Mari Vorp, kirjastuse assistent

This slideshow requires JavaScript.

Saime kokku sõbrapäeval, 14. veebruaril. Tartu linnaraamatukogus, nagu traditsiooniks on saanud. Terve saalitäis rahvast, “Minu Keenia” autor Janika Tamm ja raamatu tegelased, vabatahtlikud. Lisaks üks aafriklane. Seal toimunut on tegelikult raske vestlusõhtuks nimetada. See oli üks tõeliselt haarav ja interaktiivne õhtupoolik.

Ukse juures tervitas kõiki saabujaid keeniapärases riietuses mees. Sisse astunud, sai kohe maitsta ugali‘t (koos kapsaga, et eestlastele meelepärasem oleks), millest Janika toitus Keenias iga päev. Sealsamas kõrval oli pisike suahiili keele sõnastik. Ja näitus Keenias kingiks saadud asjadest, raamatutest, jalanõudest jms.

Õhtu koosnes mitmest osast. Keenia piltidest loomulikult, jutust, vestlusest, Kadri Humal-Ayali videotervitusest (Kadri on Eesti aukonsul Keenias), lühifilmist “Vabatahtlik Janika”, millest saime aimu, kuidas möödusid Janika tööpäevad seal Aafrikas. Lisaks korraldas autor raamatul põhineva viktoriini, mis minul, raamatu keeletoimetajal, küll aju kohati täiesti krussi ajas :).

Janika rääkis palju huvitavat, kahjuks jäi kahest tunnist jälle väheks. Näiteks kirjeldas ta seda, kuidas ta Keenias elektrit otsis – meile proovipeatüki kirjutamiseks. Ja kuidas ta Keenias juba valmis raamatut tutvustas. Esimene, kellele Janika Keenias “Minu Keeniat” näidata tahtis, oli raamatu kaanepoiss Kuka.

Aga kõigest sellest, kuidas raamat sinna jõudis ja kuidas see seal vastu võeti, kirjutab Janika juba ise meie blogis.

Aitäh imetoreda õhtu eest!

Advertisements
Rubriigid: Uncategorized, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s