Ilmus käsiraamat “Elekter päikesest ja tuulest”

Eile läks välja selline uudiskiri.

käsiraamat smallerViimastel kuudel enne elektrihinna tõusu on küllap mõnigi koduomanik kaalunud võimalust ise oma majapidamises elektrit tootma hakata. Just neile on mõeldud käsiraamat “Elekter päikesest ja tuulest”. Raamatus tutvustab oma koju rajatud, päikese- ja tuuleenergia jõul töötavaid energiasüsteeme paarkümmend inimest Eestimaa eri paigust. Juttu tehakse nii ettevõtmise tehnilisest ja ehituslikust poolest kui ka sellest, mis asjaoludel ja kuidas said neist taastuvenergia tootjad. Oma kogemust alternatiivenergia kasutajana jagavad teatrijuht ja lavastaja Peeter Jalakas, koorijuht ja dirigent Tõnu Kaljuste jt.

Raamatu teine osa annab teoreetilisi teadmisi koduse elektrijaama rajamisest ja töötamisest. Raamatus on üle 200 foto ja joonise, mis aitavad mõista kasutatavate süsteemide olemust ja ehitust.

Päikese- ja tuuleenergia kasutamine elektritootmiseks pole ammu enam friikide mängumaa ja jutt süsteemide hirmkõrgetest hindadest ei vasta tõele, julgustavad raamatu koostajad Rein ja Merike Pinn. “Loodame, et raamatust saavad innustust, kasulikke nõuandeid ja julgust nii need, kel eluline vajadus kodune elektrijaam käima panna, kui needki, keda paeluvad alternatiivenergia ja säästlik eluviis.”

Käsiraamatu “Elekter päikesest ja tuulest” esitlus on 5. detsembril kell 16 Rahva Raamatu Viru Keskuse kaupluses.

Kõik rohelise eluviisi pooldajad on oodatud!

PS Lisaks Petrone Printi ökoraamatute reale on hiljuti täienenud “Minu” sari (“Minu Bangkok” ja “Minu Albaania”) ning ilmunud on ka uus lasteraamat (Epp Petrone “Anna hambad”), täpsem info meie kodulehel.

Täiendav info:

Eda Allikmaa
Petrone Print
toimetaja
eda.allikmaa@gmail.com

Advertisements
Rubriigid: Uncategorized, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s