Lasteraamatust “Rosinad”

Tekst: Ilona Martson, raamatu koostaja ja Tähekese peatoimetaja

Fotod: Priit Rea

This slideshow requires JavaScript.

Neljapäeval, 8. detsembril esitleti Eesti lastekirjanduse keskuses raamatut “Rosinad. Lood lastekirjanike lapsepõlvest”, mille koostaja on Tähekese peatoimetaja Ilona Martson ja toetaja Eesti Kultuurkapital.

Kiirel jõuluajal olid kohale tulnud umbes pooled raamatu 18 kirjanikust ja 14 kunstnikust – kui nii võtta, siis isegi hästi. Samuti olid kohal Tähekese lugejad Järveotsa gümnaasiumi 2. klassist, kes huviga kuulasid, asjatundlikke küsimusi esitasid ja hoolega autogramme küsimas käisid.

Kõik olid tulvil uudishimu – enamik autoreid nägi raamatut esimest korda. Tundus, et tulemusega jäädi rahule. “Rosinad” on igati armas ja maitsekas raamat. Aitäh kujundajale!

Raamatu idee on lihtne: iga Tähekese autor jutustab oma lapsepõlvest ühe päriselt juhtunud loo, mis võiks tunduda huvitav ka tänasele lapsele. Need jutud ongi aastate jooksul ajakirjas ilmunud, ka paljud juuresolevad illustratsioonid on samad. Nii saabki raamatust lugeda, mis laulu laulis Ellen Niidu kelk, kui esimest lund sadama hakkas, kuidas Eno Raud oma esimese luuletuse kirjutas, Aino Pervik oma esimese banaani välja teenis, Leelo Tungal enneolematut õunasorti aretas, Tiia Toometi rannapall piirivalvele vahele jäi, Ilmar Trull Herne tänava poe võist tühjaks osta üritas, Kristiina Kass äärepealt oma maja põlema pani, Contra koolitunnis näljast kokku kukkus, Wimberg kingapaelu siduma õppis, Epp Petronele hiir püksi puges ning veel mitmest teisest päriselt juhtunud huvitavast ja õpetlikust sündmusest.

Nagu näha, astub raamatus üles autoreid väga erinevatest põlvkondadest, aga halli habeme hõng on küll see viimane, mida sellest raamatust leiab. Selle asemel vaatavad lugejale vastu rõõmsad või terased lastenäod – tulevaste lastekirjanike lapsepõlvefotod.

Raamatu pealkiri “Rosinad” tuleb Piret Raua jutust. Üldse, esitlusel leiti, et selles raamatus on väga palju juttu erinevatest toitudest: piimast, võist, rosinatest, boršist, hapudest õuntest jne. Ja õige ka. On ju toit see, mis inimesi seob ja lähendab!

Esitlusel lugesid oma jutud ette Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull ja Leelo Tungal. Pärast söödi rosinakringlit ja oli niisama tore. Tehti ka rühmapilt.

Advertisements
Rubriigid: Uncategorized, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lasteraamatust “Rosinad” on saanud 2 vastust

  1. Rene ütles:

    I enjoy what you guys are usually up too.
    Such clever work and exposure! Keep up the terrific works guys I’ve you guys to
    my blogroll.

  2. Pingback: “Rosinad. Lood lastekirjanike lapsepõlvest” | Lastekirjandus ja lugemise juhtimine 2015

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s