E-Moskva esitlus EMTs

Tekst: Kairit Lillepärg, kirjastaja

Päev pärast suurepäraselt kordaläinud „Minu Moskva“ raamatuüritust rongis korraldasime koos Eesti Digiraamatute Keskuse ja EMTga e-Moskva esitluse Solarise keskuse EMT poes. See pood on iseenesest nagu loodud esitlusürituse jaoks: olemas on lava, suur ekraan, mikrofonid. Pood asub moodsa kaubanduskeskuse 1. korrusel, kergesti ligipääsetavas kohas. Kuid e-raamat on eestlaste jaoks siiski veel võrdlemisi võõras asi ja raamatulugemine tehnoloogilise seadme abil paljude jaoks paras ulme. Või hoopis, olemas on küll niinimetatud uus põlvkond, kes vägagi armastab kõikvõimalikke nutitelefone, iPade ja muid vidinaid, kuid kel puudub harjumus, vajadus ja soov lugeda raamatuid.

Eestikeelsed e-raamatud on kättesaadavad olnud ligi aasta, valik aina laieneb, müügivõrke tekib juurde, lugemisseadmete valik muutub tasapisi suuremaks ja hind taskukohaseks. Ent see kõik toimub ta-sa-pi-si. Mida saame meie kirjastusena teha selleks, et e-raamat saaks eesti lugejale tuttavamaks? Üritame oma asju planeerida nii, et kõik meie paberraamatud ilmuksid ka e-raamatuna ja miks mitte isegi enne paberraamatu trükist tulekut. E-raamatu ostjal võiks olla see eelis küll, et ta saab lugemiselamuse kätte varem. Samuti on digiraamatu hind paberraamatu omast keskmiselt 30% odavam. Eeliseid on veelgi: väikesesse lugerisse (kirjastusel on Nooki-nimeline seade, mis kaalub umbes 150 gr) mahub ikka piltlikult öeldes seinatäis raamatuid, mida saab endaga kaasas vedada väga kerge vaevaga.

Kindlasti oli Manona Parise „Minu Moskva“ e-kujul esitlemine EMT poes üks meie samm näitamaks, et meie oleme raamatumaailma digihüppeks valmis. Küllap saab rohkem valmis ka lugeja – ta-sa-pi-si. Ja ega paberraamat kusagile ei kao!

Fotoülevaate e-raamatu esitlusest leiab Delfist.

Rubriigid: Uncategorized, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to E-Moskva esitlus EMTs

 1. marin ütles:

  Väga tore!
  Aga millal saavad digiraamatusse ka pildid? “Minu Guatemalas” ei olnud, mis oli minule kurvaks üllatuseks. See oli minu esimene eestikeelne e-raamat, varem olin ostnud ainult inglise keelseid ning nendes on ka pildid olemas.

 2. kairit2000 ütles:

  Marin, digiraamatutes on ALATI kaasas ka pildilisa, nagu ka igas “Minu” – sarja paberraamatus. Guatemala raamat pandi kogemata müüki ilma pildilisata, ostjatel on võimalus ümbervahetuseks. Palun saada oma andmed kirjastusele info@petroneprint.ee ja korraldame sulle uue, parandatud faili saamise.

 3. marin ütles:

  Oi, kui tore!
  Saan siis jälle eestikeelseid e-raamatuid osta:). Seni pole rohkem ostnud, sest arvasin, et neis polegi pilte!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s