“Minu Horvaatia” ja “Minu Gruusia” ühisesitluspidu

16.septembril kell 18 esitlevad Sigrid Suu-Peica ja Dagmar Raudam restoranis Travel (Balti jaama teisel korrusel) oma äsjailmunud reisiraamatuid „Minu Horvaatia. Varjupaik kotkasaarel“ ja „Minu Gruusia. Elu nagu mägitee“. Erinevatest riikidest rääkivate raamatute esitlusõhtut aitab Eestimaa pinnal ühtseks tervikuks siduda kolmas Petrone Prindi kirjanik, „Minu Ugrimugri“ autor Rein Sikk.

„Minu Gruusia“ autori Dagmari peaaegu juhuslikust viisasekretäriks kandideerimisest Eesti välisministeeriumis sai alguse lühike ülimalt intensiivne ja armsatest hetkedest tulvil eluperiood Gruusias – maal, mis kinkis talle imeilusaid idüllilisi hetki ja otsekui teise lapsepõlve.

Aga kuidas sobitub sellesse pilti 2008.aasta jõhker augustisõda, millised jäljed on jätnud Rooside revolutsioon ning miks eestlasi Gruusias nüüd nii väga hinnatakse? Ka sellest räägib raamat. Olulised tegelased on veel
ka 16-aastane must põrgukass Sassa ning ülemõõduline bokseritaoline koer Samuel.

„Minu Horvaatia“ raamat algab aga erakupõlvega väheasustatud saarel, kus Sigrid oli mitu kuud ainus vabatahtlik, kaaslasteks eesel, lambad ja kaeluskotkad. Tema Horvaatiasse kuuluvad ka keeruka loomuga
> bioloogiatudeng, häbelik postiljon Robi, identiteedikriisis vabatahtlikud, skorpionid vannitoas, eriskummalised taevased matused, horvaatidelt kuuldud lood helgest Jugoslaavia ajast ning õõvastavatest
sõjaõudustest – ning loomulikult kummalised juhtumised, mis vabatahtlikuaja lõppedes saarelt ära ei
lasknud minna…

Esitlusel näitavad autorid fotosid Gruusiast ja Horvaatiast ning tutvustavad mõlema maa kultuuri, imelist loodust,kombestikku, ajaloosündmusi ja loomulikult oma raamatu sünnilugu.

Gruusia ja Horvaatia, nii eriilmelised ja erinevad, omavad ühisnimetajana keerukat ajalugu erinevate liitriikide koosseisus. Balti jaama kirevas koosluses asuv kaasaegne restoran Travel oma hubase kaminasaaliga aitab ühendada erinevaid ajastuid, riike ja õhustikke. Meeleolu loovad suupisted otse Horvaatiast, ehtne Gruusia vein ja muusikat mõlemalt maalt.

About daki

Daki thinks she can write, but actually she is yellow rubber ducky.
Rubriigid: Uncategorized, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to “Minu Horvaatia” ja “Minu Gruusia” ühisesitluspidu

  1. Pingback: Elust kirju » Blog Archive » Horvaatia ja Gruusia õhtu

  2. Nii õigesti öeldud – kinkis teise lapsepõlve. Eestlased vist nii tunnevadki. Kui mina 2000. algupoolel esimest korda Gruusiasse jõudsin oli täpselt sama tunne – naasemine juba unustussevajunud seitsmekümnendatesse, minu väga varajasse lapsepõlve.

    See on raamat, mida ma olen kaua oodanud ja millega minu enda Gruusia kindlasti tihedalt dialoogi astub.

  3. Katrina ütles:

    V2ga tore esitlus oli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s